خانه / جارومرکزی سیستم ایر / نحوه اجرای تاسیسات جاروی مرکزی ایر

نحوه اجرای تاسیسات جاروی مرکزی ایر

جاروی مرکزی سیستم ایر
جاروی مرکزی سیستم ایر

 

در اجرای تاسیسات جاروی مرکزی تعداد و محل پریزهای داخل واحدها ملاک عمل می باشد به این صورت که ابتدا قابل دسترس بودن آنها برای کاربر بررسی می شود ( قراردادن پریز کنار شومینه به علت حرارت و یا در محل قرار گرفتن تلویزیون به دلیل عدم دسترسی آسان مناسب نمی باشد) در مرحله بعد محل قراردادن پریزها باید به شکلی باشدکه بتوان با استفاده ازآنها بیشترین سطح ممکن را تحت پوشش قرار داد بر مبنای درنظر گرفتن طول لوله خرطومی، پریزها به گونه ای درنظر گرفته میشوند که شعاع 6 تا 8 متری را پوشش دهند.

انتخاب مسیر مناسب به نحوی که هم حجم لوله کشی ها به حداقل برسد هم اولویت با لوله کشی به صورت عمودی از داکت ها یا مسیر دیوارها باشد، اهمیت دارد.

لوله کشی ها می بایست از بالاترین و آخرین پریز شروع شده و به سمت محل درنظر گرفته شده برای دستگاه باشد. مناسب ترین مکان برای نصب دستگاه در پایین ترین طبقه و در مکانهایی مانند موتورخانه، زیرزمین، پارکینگ، انباری و … می باشد. در مجاورت محل نصب دستگاه یک عدد پریز برق قرار دهید .

 

همچنین درصورت تمایل می توان دریچه ای برای خروجی هوای دستگاه در نظر گرفت. سیم کشی ها برای مسیرهای یکسان و پریزهای موجود در مسیرهای یکسان بصورت موازی انجام میشود. دقت شود زایده ها و پلیسه های ایجاد شده بر اثر برش لوله ها حتما برطرف گردد و برای اتصال لوله و زانوها به یکدیگر حتما سطح بیرونی لوله را چسب اندود نمایید،در غیر این صورت تجمع چسب در داخل لوله باعث ایجاد زایده و افزایش احتمال گرفتگی در آینده خواهد شد.

در انتخاب اتصالات لوله کشی لازم است از اتصالات با زاویه 45 درجه و یا 90 درجه بلند استفاده شود تنها جایی که زانوی 90 درجه بکار میرود پشت پریزهاست درضمن رعایت قرار دادن صحیح زاویه در مسیر عبور هوا و مکش به همراه هوابندی تاسیسات جاروی مرکزی اهمیت فوق العاده ای دارد و هنگام اجراء می بایست در این زمینه دقت زیادی مبذول داشت. برای اطمینان از نبود نشتی هوا، قبل از پوشاندن لوله ها، کل تاسیسات جاروی مرکزی می بایست تست گردند .

نحوه اجرای تاسیسات
نحوه اجرای تاسیسات
نمای کلی تاسیسات جاروی مرکزی ایر
نمای کلی تاسیسات جاروی مرکزی ایر

درباره‌ی vahid

حتما ببینید

تست جارومرکزی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برداشت محتوای سایت بدون ذکر منبع مجاز نیست. 1397 © تمامی حقوق محتوای سایت برای jarosistemair.ir محفوظ است !